Alert Szczecin

Magistrat udostępnił wszystkim zainteresowanym bezpłatną aplikację na urządzenia mobilne oraz serwis www, za pomocą których można przekazać w sposób prosty i intuicyjny, bez dodatkowych formalności swoje spostrzeżenia na temat funkcjonowania miasta.

System „Alert Szczecin” to odpowiedź na wyrażoną w trakcie konsultacji społecznych programu Szczecin 2020, przez aktywnych i zaangażowanych mieszkańców naszego miasta, wolę współdziałania i współodpowiedzialności za Szczecin. Mieszkańcy Szczecina stale monitorują miasto: obserwują, oceniają, czasem zgłaszają swoje uwagi.

Niestety, przeważnie nie wiedzą jak? gdzie? komu?

W odpowiedzi stworzony został system zgłoszeń nieprawidłowości w funkcjonowaniu miasta. Udostępniony został dla wszystkich zainteresowanych jako bezpłatna aplikacja.

Uwagi można zgłaszać w kategoriach jak:
– czystość i porządek (np. dzikie wysypiska śmieci),
– usługi publiczne (np. wywóz śmieci),
– bezpieczeństwo (np. brak pasów na niebezpiecznych przejściach,
– spowalniacze prędkości, doświetlanie niebezpiecznych miejsc), 
– komunikacja miejska, infrastruktura (np. dziury w drogach, oświetlenie ulic)

Alert Szczecin jest prosty w obsłudze. Mogą z niego korzystać użytkownicy urządzeń z systemem Android oraz iOS.

Alert Szczecin daje szereg możliwości osobie, która chce zgłosić np. dzikie wysypisko śmieci. Do systemu można się zarejestrować lub dodać zgłoszenie anonimowo. Alert można przesłać uzupełniając opis słowny zdjęciem i dokładną lokalizacją GPS. Poza tym istnieje możliwość ręcznego dodawania lokalizacji za pośrednictwem mapy, monitorowania procesu wysyłania oraz przeglądania nadanych alertów oraz ich statusów.

Aplikacja to jeden z elementów całego systemu Alert Szczecin. Oprócz niej mieszkańcom udostępniony jest także serwis publiczny, www.ecoszczecin.pl/alert. Stąd także można pobrać aplikację.

Proszę zwrócić uwagę, że Rady Osiedlowe nie są jednostkami odpowiedzialnymi za utrzymanie powyżej wymienionych kategorii związanych z funkcjonowaniem osiedli oraz nie posiadają mocy sprawczej aby w krótkim czasie rozwiązać właśnie takie problemy.

Wszystkie osoby, które pragną w sposób rzeczywisty przyczynić się do sprawnego utrzymania naszego osiedla jak i całego miasta (aplikacja obejmuje swoim zasięgiem cały Szczecin) powinny zainstalować na swoich telefonach aplikację lub stworzyć konto na stronie www i w czynny sposób, bezpośrednio i samodzielnie zgłaszać istotne problemy w celu ich szybkiego usunięcia.

My również, na naszej stronie www, w prawym górnym rogu głównego ekranu, umieszczamy bezpośredni odnośnik do strony www Alert Szczecin aby w sposób prosty i wygodny zawsze można było zgłosić ważne uwagi (czystość i porządek, bezpieczeństwo, wywóz śmieci itp.) dotyczące zarówno naszego osiedla jak i całego miasta.

Udostępnij
Przewiń do góry