Osiedlowy Kwartalnik “Nad Jeziorem”


Szanowni Państwo, drodzy Sąsiedzi!

Przeprowadzone przez nas badania wskazują na potrzebę pojawiania się cyklicznego materiału informacyjnego o różnych wydarzeniach oraz prowadzonych działaniach w obrębie osiedla i naszego otoczenia. Preferowana przez odbiorców jest forma drukowanego wydawnictwa, którego ostateczny kształt jest jeszcze otwarty. Jednocześnie mieszkańcy zgłaszają chęć współpracy z Radą Osiedla w różnych sferach jej działalności.

Próbując łączyć te deklaracje z potrzebami pracujemy nad koncepcją stworzenia cyklicznego, naszego lokalnego pisma, najprawdopodobniej w formie biuletynu informacyjnego. Bardzo wstępne założenia zakładają, że wydawnictwo będzie kwartalnikiem, wpisującym się w zmieniające się pory roku. Format, nakład, sposób finansowania druku i wiele szczegółów technicznych jest jeszcze w fazie dyskusji. Nie jest jeszcze przesądzone czy taki pomysł ostatecznie będzie realizowany.W naszej opinii warto zająć się zagadnieniami, które mogłyby pojawiać się w stałych rubrykach tematycznych takich jak:

• Informator kulturalny,
• Wspomnienia i historia,
• Architektura, infrastruktura i urbanistyka na osiedlu,
• Co w trawie piszczy? Zieleń przydomowa i otaczająca przyroda,
• Pytania i odpowiedzi, listy do redakcji,

Oczywiście zakres tematyczny jest otwarty, a ostateczne rozwiązania muszą powstawać w gronie osób, które zechcą aktywnie i trwale związać się z tym projektem. W świetle powyższego zapraszamy wszystkich chętnych do pracy w zespole projektowym i redakcyjnym do zgłaszania się do lidera naszego pomysłu, Pani Elżbiety Szczudłowskiej, która czeka na kontakt pod adresem poczty elektronicznej – link

Szukamy ludzi z pasją, autorów tekstów, felietonistów, dziennikarzy amatorów, którzy znajdują w sobie potrzebę tworzenia ciekawych materiałów adresowanych do naszej społeczności i zajmą się tworzeniem tekstów wypełniających treścią poszczególne grupy tematyczne. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i pomysły.Pierwszym zadaniem zespołu redakcyjnego będzie zbudowanie ostatecznego kształtu pisma i założeń wydawniczych. Ich ostateczny kształt zadecyduje o dalszych losach tego pomysłu.

Serdecznie zapraszamy do współpracy,

0 0 głosy
Article Rating
Udostępnij
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przewiń do góry