UWAGA MIESZKAŃCY !

Rada Osiedla Głębokie-Pilchowo przedstawia projekt zadania inwestycyjnego planowanego do realizacji na terenie naszego osiedla i zaprasza do udziału w dyskusji na ten temat.

Uprzejmie prosimy o zgłaszanie uwag i pomysłów odnoszących się do niniejszego wniosku na adres mailowy Rady:
biuro@glebokiepilchowo.pl
lub pisemnie do skrzynki pocztowej znajdującej się przy siedzibie Rady:
ul. Pogodna 49 (budynek Biblioteki Miejskiej).

Przygotowany projekt zakłada wzmocnienie nawierzchni gruntowego dojazdu i dojścia do budynku Biblioteki Miejskiej, biura RO i placu zabaw dla małych dzieci od strony ul. Jaworowej wraz z montażem oświetlenia. Doświetlenie dotyczyłoby również schodów terenowych od ul.Pogodnej oraz wyposażenie ich w poręcz stalową.

Adres administracyjny planowanej inwestycji:
71-374 Szczecin,
ul. Pogodna 49
dz. nr 121 obr. 2005
Szczecin

Zamiarem RO jest wykonanie następujących prac budowlanych:

1. Wykonanie nawierzchni gruntowej wzmocnionej np. specjalistyczną mieszanką żwirową, chłonną dla wód opadowych, dojścia/dojazdu oraz placu parkingowego przy budynku Biblioteki. Nawierzchnia obrzeżona byłaby betonowymi krawężnikami drogowymi, zagłębionymi w terenie.

2. Wykonanie oświetlenia całości przejścia/dojazdu i placu parkingowego lampami typu parkowego, zasilanych z linii elektrycznej oświetlenia ulicy Jaworowej.

3. Wykonanie oświetlenia dojścia pieszego, w tym schodów terenowych prowadzących z ul.Pogodnej; zasilanie lamp z instalacji wewnętrznej budynku/biblioteki.

4. Wykonanie wzdłuż schodów terenowych poręczy z rury stalowej o średnicy 32 mm osadzonej poprzez stalowe słupki 25 x 25mm w murze kamiennym, przy schodach.

Planowane nawierzchnie wzmocnione żwirem, 288-300m2
– dojazd/dojście o szer. 4,0m – dłg. 42m
– plac parkingowy/manewrowy – 10 x 12m

Planowane oświetlenie,
– latarnie parkowe, wys. 4m – 3 szt.
– lampy ogrodowe, niskie – 2-3 szt
– poręcz stalowa – dłg. ok. 5,5m

Uzasadnienie inwestycji:

Istniejący dojazd i dojście do budynku z ul. Jaworowej stanowi użytkowane od kilkudziesięciu lat, przez mieszkańców osiedla przejście piesze pomiędzy ulicami Jaworową i Pogodną oraz dojście do biblioteki i biura RO z tych ulic. Teren przy bibliotece wykorzystywany jest przez naszą społeczność na imprezy osiedlowe.Dojazd i przejście o nawierzchni piaszczystej w okresie jesienno-zimowym toną w ciemnościach, a w czasie deszczów i roztopów są mokre i błotniste co stanowi duże utrudnienie w ruchu. Z biblioteki korzystają osoby starsze mające trudności z dojściem schodami po zmroku, a brak poręczy jest utrudnieniem i może stać się powodem upadku.Dodatkowo planowane prace porządkują drogi komunikacyjne na plac zabaw dla dzieci i ułatwiają poruszanie się wózków, rowerów itp.Zakładamy, że przeprowadzenie prac zdecydowanie poprawi komfort korzystania z ważnego dla osiedla obiektu i jego otoczenia, komunikacja stanie się wygodna i bezpieczniejsza.

Przewodnicząca
Małgorzata RadlmacherPoniżej zdjęcia oraz dokumentacja

Wjazd na działkę nr 121 obr 2005 Szczecin, ul. Jaworowa, w głębi budynek mieszczący MBP filię nr 11 oraz Biuro RO Głębokie-Pilchowo. Widoczny nieutwardzona, piaszczysta nawierzchnia dojazdu i dojścia oraz brak oświetlenia.
Widok dojazdu/dojścia w kierunku ul.Jaworowej.
Teren przy budynku użytkowany jako dojazd i dojście do Biblioteki i Biura RO Głębokie-Pilchowo.
0 0 głosy
Article Rating
Udostępnij
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przewiń do góry